vesti24.mk

Tag : македонски феномен

ЗАБАВА

Македонски феномен: Долината на кактусите (ФОТО)

admin
Во пустината Сонори, која се протега низ Аризона, Калифорнија и мексиканската држава Сонори, успеава кактусот Сагуаро. Тоа е најголемата живo „суштество“ воопшто во пустините. Може...