vesti24.mk

Tag : македонско грне

ЗАБАВА

Вкусно старо македонско јадење- „Македонско грне“

admin
Уште едно вкусно старо македонско јадење кое се подготвува со јагнешко или јунешко месо. Покрај месото и кромидот неизоставни се доматите, белото вино и зачини…...