vesti24.mk

Tag : македонско девојче

ВЕСТИ

Не можев да одолеам, а да не се фатам на оро на мојата омилена песна- Жбогар заигра на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

admin
Евроамбасадорот Самуел Жбогар беше еден од гостите денеска на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото „Боите на независноста“ се одржа...
ВЕСТИ

ВИДЕО: „Македонско девојче“ ечеше среде Солун

admin
Познатата македонска песна „Македонско девојче“, но само во инструментална изведба, можеше да се слушне среде Солун. Уличен кларинетист ја отсвире на шеталиштето покрај морето, а...