vesti24.mk

Tag : Македонско оро

ЗАБАВА

ВИДЕО: Официјално изиграно најдолгото Македонско оро во Мелбурн

admin
Денес во Футскрај по 8-ми пат се одржа Македонскиот Фествал за Храна во организација на Македонско-Австралиска Организација на Заедницата. Пред самиот Фестивал беше најавено дека...
СВЕТ

(ВИДЕО) Двајца Американци свиреа македонско оро на плоштад во Бостон

Ferad Aruc
Звуци од родната земја го развеселија Македонецот кој преку плоштадот Копли во Бостон, САД се упатил кон аеродромот. „Одев кон аеродромот во Бостон, кога ги...