vesti24.mk

Tag : мачка

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секс поза „мачка“ – максимално уживање за двајцата партнери

admin
Постојат пози во сексот со кои оргазмот е загарантиран и за двајцата партнери. Според мислењето на сексолозите, ова може да го постигнете со позата „мачка“....
ЗАБАВА

Огромен питон сакал да изеде маче, за среќа се појави сопственикот (ВИДЕО)

admin
Австралијанец од Бризбејн се изненадил кога пристигнал дома и си ја видел мачката, нападната од три метри долг питон. Тој и викнал на мачката да...
ЗАБАВА

Оваа оптичка илузија ги “полуде“ луѓето: Треба да имате “око соколово“ за да го најдете тоа што се бара!

admin
Оптичките илузии се многу популарни на Интернет, а новите постојано се појавуваат,  особено, за да го привлечат вниманието на корисниците на социјалните мрежи. Деновиве, на...
ЗАБАВА

Милото маче се претвори во ѕвер, сопственичката заврши со крвави рани (ВИДЕО)

admin
Семејната мачка се претвори во вистински ѕвер и жестоко ја нападна сопственичката. [embedded content] Девојката сакаше да си поигра, но заврши целата изгребана, во крвави...
ЗАБАВА

ГО УКРАДЕ ШОУТО: Неочекуван гостин на модната писта (ВИДЕО)

admin
Во текот на ревијата „Кристијан Диор Круз“ во Маракеш, на модната писта се појави неочекуван гостин кој ја засени целата сцена. Сосема неочекувано, се појавила...
ЗАБАВА

Истражување кое ја реши дилемата: Дали да чувате куче или мачка?

admin
Ново истражување конечно го дава одговорот на прашањето кое со децении мачи многу домаќинства. Куче или мачка? Општа социјална анкета по прв пат вклучила низа...
ЗАБАВА

Нејзината мачка исчезнала пред 10 години, а потоа се случи чудо: Повторно се заедно

admin
Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009-та година , но од неа немало ниту трага… Сепак, животот има чудни патеки. Алекс...
ЗАБАВА

Видео: Преслатка мачка се обидува да утеши расплакано девојче

admin
Иако многумина мислат дека мачките се нечувствителни и тврдоглави суштества, постојат многу приказни кои ги разбиваат тие предрасуди. Ова е една од нив. Луѓето често...