vesti24.mk

Tag : мајами

ЗАБАВА

Ресторан на Македонци е број еден во Мајами и меѓу најдобрите во САД

admin
„Краст“ редовно е меѓу најнаградуваните ресторани во САД. Опен Тејбл во 2017 година го прогласи „Краст“ за прв меѓу 100-те најдобри ресторани во САД. Местото...
ЗАБАВА

Старлетата повторно во центар на внимание, предлабокиот шлиц откри многу интимни делови

Ferad Aruc
Старлетата Ким Кардашијан Вест последните неколку денови престојува во Мајами и е во очигледно многу летно расположение. Речиси секој ден се појавува во неон облека...
ЗАБАВА

Пред 8 години не знаела да зборува англиски, а сега сите погледи се вперени во неа поради презгодното тело

Ferad Aruc
Атрактивната Бразилка неодамна е “уловена” на плажа во сончевиот Мајами, а не само што мамеше погледи на самата плажа, туку на овие фотографии му се...
СВЕТ

Моментот кога пешачкиот мост се урнал во Мајами и убил 6 лица: Изграден е пред пет дена за шест часа, чинел 14,2 милиони долари

Ferad Aruc
Осум возила останале под урнатините и најмалку 10 лица биле префрлени во болница. Најмалку шест лица загинале при рушењето на 950 тони тешкиот пешачки мост...
ЖИВОТ ЗАБАВА

(18+) Стриптиз клуб во Атланта низ објективот на шкотски фотограф

Ferad Aruc
Шкотскиот фотограф Иван Виган, чија серија на фотографии е наречена “Боговите” (“The Gods”) e прославување на културата и заедницата во склоп на хип-хоп културата во...
Uncategorized

Ѓоковиќ купи луксузен апартман во Мајами (ФОТО)

admin
енисерот Новак Ѓоковиќ купил луксузен апартман во зградата „Паркот 87“ во Мајами за неверојатни 8,9 милиони долари. Апартманот содржи три спални соби и три бањи,...