vesti24.mk

Tag : маја трпковска

ВЕСТИ

Мајката на Пино незадоволна од пресудената казна од 19 години- еве што бара за Ангела!

admin
Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска, смета дека пресудената затвроска казна од 19 години за соизвршителката Ангела Ѓорѓиевска е премала. 19 години!!!Живот земен на...
ВЕСТИ

Мајката на Пино открива зошто ја уапсија: „Ова е диктатура, човек не смее да каже Македонија“ (ВИДЕО)

admin
Пред малку е yaпсена мајката на Пинета Секондо Пино, кој повеќе месеци се водеше за иcчeзнaт, а неговото телo беше пронајдено пред еден месец. Како...
ВЕСТИ

Втор дел од исповеста на мајката на убиениот Пино: Ангела се` признала во полиција- ќе закопам само четири коски

admin
Маја Трпковска, во вториот дел од разговорот за „Магазин“ откри дека неколку години од својот живот семејството го поминало во Романија. Во Романија, Пино го...