vesti24.mk

Tag : Мајка Тереза

ВЕСТИ

Ватикан бара од Пендаровски да се догради споменикот на Мајка Тереза на плоштадот Македонија

admin
Ватикан бара споменикот дивоградба на Мајка Тереза на плоштадот Македонија во Скопје да се доизгради, а спомен куќата на улица Македонија да биде управувана од...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Малолетник (15) од Волково брутално претепан пред својата девојка

admin
Ноќеска во 03,00 часот С.К.(41), пријавил дека на претходно околу 21,30 часот на ул.“101“ во с. Волково, физички бил нападнат неговиот 15 годишен син од...
Uncategorized

Новиот клинички центар со современ хелиодром за транспорт на пациентите (видео)

admin
Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите...