vesti24.mk

Tag : Мајкрософт

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Мајкрософт го купува Тик Ток

admin
Мајкрософт во неделата потврди дека преговарала со кинеската компанија ByteDance, за купување на социјалната апликација „TikTok.“ Мајкрософт изјави дека ќе продолжи да работи со американската...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Мајкрософт“ предупредува: Не користете го „Интернет експлорер“, опасно е

admin
Верувале или не, сѐ уште постојат луѓе што го користат „Интернет експлорер“. Но, „Мајкрософт“ вели дека тоа не баш добра идеја. Всушност, ги советува да...
ЗАБАВА

„Мајкрософт“ тестира нова функција за контрола на нашите лични податоци

admin
Дистрибуцијата на нови надградби за „Виндоус 10“ постојано е придружена од неочекувани проблеми со работата на уредите. И покрај обидите на „Мајкрософт“, овие процеси се...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Мајкрософт“ развива нов прелистувач

admin
Наследникот на класичниот Интернет Експлорер, Еџ не беше успешен, како што очекуваше „Мајкрософт“. Создаден од нула, Еџ беше промовиран во 2015 година заедно со Виндоус...