vesti24.mk

Tag : МВР

ВЕСТИ

Само во главниот град вчера голем број на казни – еве што полицијата нема да толерира доколку ве сопре со автомобил

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
ВЕСТИ

МВР демантира дека вработени во Управните служби на министерството во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

admin
Министерството за внатрешни работи демантира дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток -Министерството за внатрешни...
ВЕСТИ

Полицискиот час не го почитувале 27 лица, 435 не носеле маска

admin
Од 20.00 часот (13.04.2021) до 05.00 часот (14.04.2021) констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (13/14.04.2021)...
ВЕСТИ

Внимавајте, продолжуваат засилените полициски контроли- фрчат казни, само вчера 330 санкции на оваа делница

admin
Министерството за внатрешни работи во изминативе денови спроведува засилени акциски контроли на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум, а во текот на вчерашниот ден (10.04) санкционирани се 330...
ВЕСТИ

МВР: Казнети 449 лица за неносење маски – регистрирани 16 прекршоци на забраната за движење

admin
Од 20.00 часот (07.04.2021) до 05.00 часот (08.04.2021) констатирано е дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (07/08.04.2021)...
ВЕСТИ

Важно соопштение од МВР за сите кои имаат закажано за вадење на лични документи

admin
Согласно одлуката на Владата за забрана за движење на населението во периодот од 20:00 часот до 05:00 часот наредниот ден, министерството за внатрешни работи ги...
ВЕСТИ

МВР: Маска не неносело 571 лице, 22 го прекршиле полицискиот час

admin
Од 22.00 часот (25.03.2021) до 05.00 часот (26.03.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (25/26.03.2021)...
ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА ВО СКОПЈЕ: Девојка сакала да скокне од 5.кат од зграда во Карпош, интервенирале специјалци (ВИДЕО)

admin
Специјалци спречија млада девојка да скокне од петтиот кат од зграда во скопски Карпош. Тие со јажиња од горниот кат се спуштија и ја затворија...
ВЕСТИ

Возачи внимавајте, секаде има засилени контроли- еве за што казнуваат

admin
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за заеднички...
ВЕСТИ

МВР: 15 лица не го почитувале полицискиот час, 393 не носеле заштитна маска

admin
Од 22 часот (14.03.2021) до 05 часот (15.03.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
ВЕСТИ

Милошоски:За да имаме веродостојни локални избори државата, ДИК и МВР мора да набават уреди за отисок на прст

admin
Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПММНЕ и пратеник во Собранието при денешната негова посета во Штип зборуваше за тоа кои се црвените линии за...