vesti24.mk

Tag : медицински персонал

ВЕСТИ

Медицински персонал на Армијата се приклучува во борбата против коронавирус

admin
Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени установи во...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Уште еден пораз за Филипче, медицинскиот персонал почна да си дава откази

admin
Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. Клучната...