vesti24.mk

Tag : Мексико

ЗАБАВА

Букети од пред 2.000 години пронајдени во Мексико

admin
Во Мексико, во урнатините на античкиот град Теотиуакан, археолози пронајдоа букети цвеќиња стари 1800 до 2000 години, пишува „Дејли мејл“. Артефактите биле откриени на длабочина...
ЗАБАВА

Од канализација извадено “чудовиште“ кое ги исплаши сите, кога дознале за што станува збор – се смириле (ВИДЕО)

admin
По обилните врнежи во Мексико, канализацијата се преполнила, па властите тргнале на нејзино чистење. Сепак, во тоа чистење било пронајдено нешто чудно, а тоа е...
ЗАБАВА

Тетоважата „Преживеан од Ковид-19“ хит во Мексико

admin
Во сеќавање на корона-пандемијата, Мексиканката Оми Дебуа на своите клиенти кои ја прележале корона-заразата, им нуди бесплатна тетоважа што ќе сведочи за тоа, со натпис...
ЗАБАВА

Мексико останува без пиво поради корона-кризата

admin
Следниве неколку дена Мексико би можел да остане без пиво, соопшти Здружението на пиварниците во Мексико. Мексиканската Влада не го смести прозводството на пиво во...
ВЕСТИ СВЕТ

Нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани

Ferad Aruc
Светските медиуми пренесуваат дека познатиот нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани, пренесува “Daily Mail”....
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

За една година убиени 100 новинари, виновниците често минуваат неказнето, а еве во кои земји има најмногу злосторства

Ferad Aruc
Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не...
СВЕТ

2018.година ќе биде фатална! Земјата ќе се тресе и ќе пука: На овие земји им се закануваат катастрофални земјотреси

Ferad Aruc
По четири силни потреси во 2017. година, кои биле посилни од 7 степени според Рихтеровата скала, научниците предвидуваат дека оваа година ќе има двојно повеќе...
ЗАБАВА

Девојка приредила замка на својот сакан: гледајте што се случува (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Девојката Јохана се сомневала од интерсот на својот дечко пред свадбата и сакала да тестира лојалноста со помош на екишата To Catch a Cheater од...
ЖИВОТ

Ја уцениле убавата пејачка со фотографија на која е сосема гола, а потоа таа самата ја објавила

Ferad Aruc
Мексиканската пејачка на уценувачот му возвратила така што самата ја објавила својата гола фотографија Мексиканската пејачка и актерка, 47-годишната Нинел Конде, открила дека непознат маж...