vesti24.mk

Tag : месечен хороскоп

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскоп за Април – на овој знак ова ќе му биде незаборавен месец, а особено на овој знак нема ништо да му тргне од рака во наредните недели

admin
Во месецот април, и планетата Венера и планетата Меркур ќе поминат низ знакот на Бик: добра вест ги чека сите земјени знаци! А вие во...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Финансиски хороскоп за март: На овој хороскопски знак му чукаат парите на врата, а еден знак се сели надвор од градот

admin
Овен Во март, можете да сметате на добивка од готовина преку деловно работење. Понудите ќе доаѓаат од различни страни. Совет е да обрнете внимание на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Месечен хороскоп за декември- ѕвездите особено ќе им донесат среќа и пари на овие знаци, додека криза во бракот за овој знак

admin
Сатурн, планетата што е одговорна за судбоносните настани во нашите животи, на 17 декември, по три години, го менува својот знак и се менува од...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Голем месечен хороскоп- сите знаци ги очекува по нешто убаво, но само еден знак најубавото, еве за кого ќе биде незаборавен ноември

admin
Oвен Во ноември ќе се фокусирате на финансиите. Ќе се обидете да пронајдете начини да постигнете поголем приход и да издвоите пари. Може да ја...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Месечен хороскоп: Ноември ќе биде успешен и незаборавен за неколку знаци

admin
Голем месечен хороскоп за ноември. Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Месец септември носи ветер во грб на полето на љубовта за овие знаци- некои од нив ги очекуваат и многу големи проблеми

admin
Како што наведуваат астролозите, некои ќе добијат добар ветер во грбот кога станува збор за љубовта, додека некои нема да можат да се ослободат од...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскоп за месец јули: Овие знаци ќе бидат претрупани со пари, љубов и среќни моменти- еве дали сте меѓу нив

admin
Овен Кариера и пари: Во првиот дел од јули, Меркур и Венера ќе ви донесат многу нови шанси за позитивни промени. Ве чека профитабилен период,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Љубовен хороскоп за ноември, еве што ве очекува

admin
ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за Овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Mесечен хороскоп за септември 2019: Големи промени за многу знаци!

admin
Работа Во текот на наредните недели ќе бидете прилично зафатени со обврски. Можни се и прекувремени часови кои ќе влијаат и на вашиот приватен живот....
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Голем хороскоп за месец мај- овој знак го очекува брдо пари, а овој знак да прекине со пороците и да започне здрав живот

admin
ОВЕН Се подготвувате за далечен пат и знаете дека тоа воопшто нема да биде лесно патување. За среќа, не одите сами, но тоа и не...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Голем месечен хороскоп за септември 2018

admin
Овен Работа Уште едно лето се приближува, а вашите обврски се зголемуваат на почетокот на овој месец. Месечниот хороскоп за септември предвидува важни моменти кога...
Uncategorized

Овие хороскопски знаци најдолго живеат! Дали сте меѓу нив?

admin
Заљубениците во хороскоп до сега имаат направено бројни истражувања како би дознале за кои знаци е најверојатно дека ќе имаат долг и здрав живот. Според...