vesti24.mk

Tag : метеорит

ЗАБАВА

Три децении користела метеорит како потпирач за врата

admin
Професорка по геологија од Универзитетот на Мичиген, Монализа Сиберску открила дека еден локален жител над 30 години како држач за врата користел камен тежок десетина...
ЗАБАВА

Со карпа потпирал врата во домот 30 години: Не бил ни свесен дека тоа парче е нешто сосема друго и чини 100.000 долари (ВИДЕО)

admin
Карпа од 22 килограми што со децении служела за потпирање врата во Мичиген се покажа дека е метеорит вреден 100.000 долари, објави Централниот универзитет во...