vesti24.mk

Tag : Мечка

ЗАБАВА

Мечка им пришла на туристи додека правеле селфи: Ги душкала, им влегла во кадар, па ги изненадила

admin
Група планинари во Мексико успеале да останат смирени, па дури и да направат селфи со љубопитната мечка која им пришла. На снимката се гледа како...
ЗАБАВА

Немате видено полошо пијанство: Млад маж влезе во кафезот на мечката, сакаше да ја удави (ВИДЕО)

admin
Млад маж под дејство на алкохол се обидел да удави мечка во зоолошката градина во Варшава откако провалил во кафезот. Откако 23-годишниот Полјак се пробил...
ЗАБАВА

Поларните мечки почнаа да се јадат меѓусебно – причината се луѓето

admin
Руските научници кои го следат животот на поларните мечки на Арктикот меѓу животот на тие животни забележале дека има пораст на канибализмот, а одговорни за...
ЗАБАВА

Очите ве лажат, ова не е поларна мечка: Ако сте љубител на кучиња, ова видео ќе ве расположи до максимум (ВИДЕО)

admin
Рејчел Лин МекГинис, сопственичка на салон за средување на кучиња, своето милениче, пудлата Бижу, ја претвори во изгледот како поларна мечка. Ова не е прв...
ЗАБАВА

Се заледил од страв: Снимал документарец за мечки, а потоа подивеното животно дошло премногу блиску (ВИДЕО)

admin
Гордон Букенен, шкотски вљубеник во природата и дивите животни остварил контакт со поларна мечка, поблизок од тоа што можел и да помисли. Имено, додека снимал,...
ЗАБАВА

Како се справуваат луѓето со мечките во Канада, а како во Финска?

admin
Дивите мечки се релативно срамежливи животни и немаат желба за интеракција со луѓето. Но, во одредени области густо населени со мечки луѓето понекогаш имаат шанса...
ЗАБАВА

Две години мислела дека чува куче: Кога сфатила какво животно има дома, веднаш побарала помош

admin
Жена од Кина била шокирана кога дознала дека кучето што го вдомила пред две години е всушност црна мечка. Таа го купила животното сметајќи дека...
ЖИВОТ

Снимила огромна црна мечка како ја руши ограда околу неа – не ни насетувала што може да и се случи

admin
Малку е утешно кога знаеме дека и мечките чувствуваат голема болка кога добиваат удар  „ таму доле“. Мечката од следново видео е доказ  дека  удар...