vesti24.mk

Tag : Мигрантска Криза

ВЕСТИ СВЕТ

Европската унија нуди по 6 илјади евра за секој примен мигрант: Италија одговори – чувајте ги вашите пари, ние нема да примаме мигранти

Ferad Aruc
Италијанските власти кои што ги затворија своите пристаништа за прифаќање на мигранти од Медитеранот порачаа дека не ги сакаат парите на Брисел за отворање на...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Австрија го презеде претседавањето со ЕУ – најголем приоритет заштитата на границите на Унијата

admin
Австрија од денеска го презеде шестмесечно претседавање со ЕУ, а администрацијата на канцеларот Себастијан Курц, како врвен приоритет го наведе прашањето за миграцијата. Третпат, по...