vesti24.mk

Tag : миење заби

ЗАБАВА

Сите знаете дека миењето на забите е важно, но дознајте какви болести ви се закануваат ако не го правите тоа

admin
Лошата хигиена на забите и усната шуплина влијае на здравјето на внатрешните органи, но не се знае точно до која мера бидејќи би било неетички...
ЗАБАВА

Стоматолозите открија – ова е најлошото време за миење на заби!

admin
Можеби мислите дека миењето заби секој пат е добро. Сепак, не сте во право, а стоматолозите предупредуваат зошто. Постојат одредени периоди кога миењето заби всушност...
ЗАБАВА

Истражување со поразителни резултати: Едно од три лица заборава да ги измие забите

admin
Луѓето не обрнуваат внимание на здравјето на устата и забите, а денталната хигиена е ниско на  нивната листа на приоритети. Ова го покажа најновото истражување,...