vesti24.mk

Tag : мирис

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Партнерот не го бира вашиот разум, а ниту срцето – туку овој орган

admin
Сигурно сте забележале дека во стабилна врска се двајца луѓе кои што немаат речиси ништо заедничко. Причината е едноставна. Доколку по којзнае кој пат сте...
ЗАБАВА

Пробајте го овој едноставен трик ако вашите пешкири не мирисаат и по перењето

admin
Доколку се мачите се груби пешкири кои не мирисаат по перењето, не се грижете. Постои едноставно решение кое се наоѓа во вашата кујна. Ова може...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Како мирисот влијае на квалитетот на сексуалниот живот

admin
Мажите се визуелни, а жените се аудитивни – ова го знаат сите што читаат магазини со совети како да станете подобар, поуспешен и позадоволен во...
ЉУБОВ И СЕКС

Мирисот на маж ги тера жените да пијат повеќе алкохол

Ferad Aruc
Најново истражување покажа дека самиот мирис на маж ги тера жените да пијат повеќе алкохол. Жените кои мислеле дека учествуваат во истражување за потрошувачи поврзано...