vesti24.mk

Tag : Мистериозен монолит

ЗАБАВА

ВИДЕО: Мистериозен монолит откриен во карпест предел во Јута

admin
Официјални лица за заштита на природата од југоисточна Јута откриле метален монолит поставен во пустинското подрачје на оваа сојузна држава, јави синоќа Њујорк тајмс. Монолитот...