vesti24.mk

Tag : мистерија

ЗАБАВА

НАЈГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА НА ПОГРЕБОТ НА ТИТО: Во ковчегот не се наоѓало неговото тело, туку ова! (ВИДЕО)

admin
Погребот на доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито не можел да помине без во него да има тајни и мистерија. Најголемата тајна била што...
ЗАБАВА

ФОТО: Мистериозна вдлабнатина на авионот кој принудно слетал во Њујорк

admin
Авион од компанијата „Делта“ кој летал од Флорида морал принудно да слета на аеродромот ЏФК во Њујорк поради како што се наведува судар со птица?!...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Документарец ќе ја разреши мистеријата – Кој прв го достигнал врвот на Монт Еверест?

admin
Екипата од Национална географија сними документарец околу Монт Еверест, наречен „Изгубен на Еверест“ (Lost Everest). Тим на планинари, кој за снимање користеле дрон се обидоа...
ЗАБАВА

Мистериозно суштество снимено на плажа, жителите велат дека е “убиец на кучиња“ (ФОТО)

admin
Мистериозно суштество на плажа недалеку од австралискиот Перт заврши на социјалните мрежи, а лицето кое го сними, ги замоли луѓето да му ’помогнат да ја...
ЗАБАВА

Сонувал чуден сон и ја земал лопатата во раце: Ја раскопа дневната соба и најде мистериозна дупка (ВИДЕО)

admin
Колин Стир (67) веќе со години вади земја од средновековен бунар во потрага по ќуп со злато. Овој пензионер од англискиот место Плимут не копа...
ЖИВОТ

Дали најдолгата подводна пештера на светот ќе ја открие мистеријата за Маите?

Ferad Aruc
Tим нуркачи најде подводна пештера во источно Мексико чии тунели се долги 347 метри и се смета дека откриена е најдолгата подводна пештера на светот....