vesti24.mk

Tag : мијалков

МАКЕДОНИЈА

Мијалков: 2017 беше неуспешна, се надевам дека 2018 ќе биде подобра

Ferad Aruc
Екипата на телевизијата 21 на скопскиот плоштад го улови поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој заедно со некои сопартијци од ВМРО-ДПМНЕ се соочуваат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Шокантно сведочење: Мијалков се фали во кафеана дека нарачал ликвидација на …

admin
Шокантно сведочење на гостиварец: Слушнав како Мијалков се фали во кафеана дека нарачал ликвидација на Даниел Близнакот! Борче Грашиновски дал изјава за ова свое сведоштво...
Uncategorized

ЧАВКОВ: ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ГО БРАНАТ УСТАВОТ

admin
Полициските службеници се под заклетва дека ќе го бранат Уставот, ќе го штитат територијалниот интегриртет и суверенитет на државата, дека ќе бидат гарант на безбедноста...
Uncategorized

Разрешен директорот на БЈБ Митко Чавков?

admin
Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, јави Алсат М,...