vesti24.mk

Tag : млеко

ЗАБАВА

Откриена е тајната за “магичниот“ трик кој импресионира многумина

admin
Овој трик вклучува 4 транспарентни чаши. Секоја од нив е дупло поголема од претходната. Најмалата е полна со млеко. Магионичарот потоа го претура млекото во...
ЗАБАВА

Ова е најдобриот лек против стрес, сигурно го имате дома во фрижидер

admin
Чаша млеко е одличен лек против стрес, затоа што го смирува нервниот систем, велат научниците. Истражувачите откриле дека млекото функционира најдобро на мозокот, во потрага...
ЗАБАВА

Сите го имате во фрижидерот, а не знаете дека е најдобар лек против стрес

admin
Чаша млеко е одличен лек против стрес, затоа што го смирува нервниот систем, велат научниците. Истражувачите од Универзитетот во Триер откриле дека млекото функционира најдобро...
ЗАБАВА

Магичен лек за спиење, една шолја и ќе заспиете веднаш!

admin
Не можете да заспиете? Се будите секое утро ненаспани и изморени? Овој рецепт е вистинското решение за вас! Доколку патите од несоница, тогаш дефинитивно треба...
ЗАБАВА

Овој напиток заменува 100 стомачни – се подготвува за само неколку минути

admin
За подготвување на овој напиток потребни ви се 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2...