vesti24.mk

Tag : Москва

ЗАБАВА

ФОТО: Прослава за роденденот на пандите во зоолошката градина во Москва

admin
Во зоолошката градина во Москва е организирана прославата за роденденот на пандите Динг Динг и Ру Ји, кои претседателот Владимир Путин ги добил како подарок...
ЗАБАВА

Во Москва украден автомобил кој наводно му припаѓал на Сталин

admin
Руската полиција врши истрага околу кражбата на редок автомобил ЗИС, за кој се тврди дека му припаѓал на некогашниот советски лидер Јосиф Сталин, соопшти московската...
ЗАБАВА

Бизарно: Човек во Москва го прегази авион, а од овие детали ќе ви се слоши

admin
Патнички авион кој се подготвувал да полета за Атина од Москва бил оневозможен во тоа откако екипажот пријавил судир со непознат објект. Веднаш потоа било...
ЗАБАВА

Кафулињата и рестораните во Москва се соочуваат со голем проблем, почна да снемува од најбараниот пијалак

admin
Во кафулињата и рестораните во Москва почна да им ги снемува залихите на пивото, чија консумација е зголемена во текот на Светското првенство, кое се...
СВЕТ

(ВИДЕО)Путин ја воодушеви цела Русија со потегот: Забележа како обезбедувањето турка воен ветеран, па веднаш…

Ferad Aruc
Претседателот на Русија, Владимир Путин забележа како неговото обезбедување во еден момент турка воен ветеран кој што се движеше во негова близина, по што веднаш...
СВЕТ

Вашингтон: Руси, пратете 60 нови дипломати, а ние ќе ви пратиме наши!

Ferad Aruc
Русија може да прати замена за 60-те дипломати кои во знак на солидарност на Вашингтон со Лондон биле протерани од САД, изјавила претставничка на Стејт...
СВЕТ

Пронајдени се 209 делови од тела: Во несреќата загинала вереницата на хокеар, а најмладата жртва има само пет години…

Ferad Aruc
Еден ден после авионската несреќа во која што загинаа 71 лица, во руските медиуми започнаа да се појавуваат имињата на настраданите. Откако беше објавено дека...
ВЕСТИ СВЕТ

Специјалци влегоа во фабриката во Москва, напаѓачот приведен

Ferad Aruc
Специјални единици од националната гарда на Русија извршија упад во кондиторската фабрика во Москва, и го приведоа напаѓачот, кој утрово уби еден човек и рани...
СВЕТ

Фото: Новата портпаролка на рускиот министер е вистинска сензација на интернет поради убавината

admin
Рускиот министер Сергеј Шојгу има нова портпаролка, 26-годишната Росијана Марковска. Таа не само што има добра биографија, туку е и неверојатно убава. Родена е на...
Uncategorized

Демонстрации во Русија

admin
На повикот на Алексеј Навалниј, најсериозниот противник на Путин во иднина се собаа илјадници граѓани. Полицијата во Русија интервенираше врз демонстрантите во Москва кои се...