vesti24.mk

Tag : мусака

ЗАБАВА

Мусака од компир и ориз: Едноставен рецепт за посен ручек

admin
При подготвување ручек, најважно е да бидете вкусни, ситни, но и брзо да ги подготвувате. Рецептот за оваа мусака ги исполнува сите три критериуми. За...
ЗАБАВА

Мусака од шампињони

admin
За љубителите на печурки, ова јадење ќе биде вистинско уживање. Потребно е: 500 г шампињони2 главици кромид100 г сланина2 лажици масло2 чешниња лук10 кришки леб250 мл млеко200 мл кисело млеко3 јајцамелен сув зачинмагдоносориганосол, бибер...