vesti24.mk

Tag : мутации

ЗАБАВА

Откриени се 18 мутации на коронавирусот во телото на 47-годишна пациентка

admin
Руски научници опишаа случај на пациент со ослабен имунолошки систем, во чие тело коронавирусот разви 18 нови мутации, пренесува „Известија“, повикувајќи се на медицински извештај...