vesti24.mk

Tag : мушмули

ЗАБАВА

Ретко ги купуваме, а многу се здрави: Зошто треба да јадеме мушмули?

admin
Кога одиме на пазарите и во маркетите често забораваме на мушмулите, а тие се толку здрави и корисни. Помагаат за дишните патишта, за подобра работа...
ЗАБАВА

Ликер од мушмули- штити од настинки, го намалува холестеролот и го регулира варењето

admin
Во време кога поголем дел од овошјето се подготвува за зимски сон, едно од нив влегува во својата сезона. Тоа се мушмулите. Есента е време...