vesti24.mk

Tag : М-НАВ

ВЕСТИ

М-НАВ ги демантира обвинувања за можен судир на два авиона

admin
Од дозволената сепарација од осум километри хоризонтално, двата авиона споменувани вечерва на телевизија Сител и во неколку портали, се доближиле на шест километри што претставува...