vesti24.mk

Tag : м

СПОРТ

УЕФА ја одреди најригорозната казна во историјата!

Ferad Aruc
Најдобриот албански клуб во последните неколку години, екипата на Скендербег, очекувано доби драконска казна од страна на УЕФА поради местење натпревари. Имено, Скендербег дури 10...