vesti24.mk

Tag : намалување

ЗАБАВА

Оваа храна помага во намалување на холестеролот!

admin
За луѓето кои имаат проблеми со високо ниво на холестерол во крвта, секој залак е важен – вклучително и оние помеѓу оброците. Јадењето во редовни...
ВЕСТИ

За една година намален прометот во трговијата на мало

admin
Во трговијата на мало, во јули годинава, во споредба со јули минатата година, гледано по групи и класи, намалување на прометот е забележано во групите...
ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗАБАВА

Како да го намалите времето поминато на социјалните медиуми во три лесни чекори

admin
Социјалните мрежи имаат неверојатни придобивки ако ги користиме правилно. Покрај тоа што ни овозможуваат да се поврземе лесно и брзо со луѓе кои се далеку...
ЗАБАВА

Дали се обидувате да изгубите тежина? Овие се пијалаците што можете да ги конзумирате

admin
Иако огласите преку Интернет понекогаш тврдат поинаку, не постои волшебна напивка што може да ви помогне да ги исфрлите насобраните килограми. Нема пијалак што стимулира...