vesti24.mk

Tag : Насилници

МАКЕДОНИЈА

Зијадин Села во судот треба да се соочи со напаѓачите од Собранието

Ferad Aruc
Во кривичниот суд денеска продолжува рочиштето за напаѓачите на пратеникот Зијадин Села. Според динамиката на судење, на денешното судење се очекува да сведочи токму Села,...