vesti24.mk

Tag : Најдобар стрелец

Uncategorized СПОРТ

Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Ф4-турнирите!

admin
Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, влезе во историјата на завршните турнири во Лигата на шампионите, како најдобар стрелец. Тој пред завршниот турнир на Лигата...