vesti24.mk

Tag : најмоќните претседатели

СВЕТ

Специјални возила за најмоќните претседатели: Ѕвер и тенк возат Трамп и Путин – нивните карактеристики се чуваат во тајност

Ferad Aruc
Автомобилите на американскиот и рускиот претседател се направени да издржат ракетни удари, бомби  и хемиски напади, а имаат и посебна залиха на кислород. Најмноќните луѓе...