vesti24.mk

Tag : наќе чулев

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Министерот Чулев на средби со граѓаните во Гостивар

admin
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари средби со граѓаните во Гостивар, на кои, како што напиша на неговиот ФБ профил, тие говореле дека сакаат...
ВЕСТИ

Чулев: Регистрирани вкупно 24.155 прекршоци за неносење маска

admin
Полициските службеници се во првите редови во справување со пандемијата од Covid19 и тие во континуитет преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на...
ВЕСТИ

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

admin
Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за...
ВЕСТИ

Чулев оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

admin
Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од Covid 19, и тие покажаа исклучително високо ниво на одговорност и...
ВЕСТИ

Вечерва на подрчјето на ПС ОН Бит Пазар, уапсени се 15 лица поради непочитување на забраната за движење

admin
Ја информирам јавноста дека денеска 7.6.2020 на подрчјето на ПС ОН Бит Пазар од 19 до 20 часот лишени од слобода се 15 лица кои...
ВЕСТИ

Героски: Наќе бе, тргни се, не мора избори… Ноќен кошмар си им!

admin
Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил ги коментираше актуелните состојби: Заев: Избори на 5 јули, за да го тргнеме Наќе од Владата! Наќе бе,...
ВЕСТИ

Чулев: Полициски час бидејќи здравјето на граѓаните е најважно

admin
Здравјето и животот на граѓаните се најважни. Вечерва на седница на Владата донесовме одлука за преземање мерки со кои ќе го овозможиме тоа. Од утре...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вработен во МВР позитивен на коронавирусот

admin
Информатичар во Одделот за информатика и телекомуникации во Министерството за внатрешни работи е позитивен на коронавирусот – Ковит 19, соопшти вечерва министерот за внатрешни работи...
ВЕСТИ

МВР контролира над 2.000 лица во самоизолација и 390 со решенија за здравствен надзор

admin
Министерството за внатрешни работи врши контрола на над 2.000 лица кои имаат наредба за самоизолација и на 390 кои имаат решенија за здравствен надзор во...
ВЕСТИ

Чулев: Злоупотреба на службена положба од 2,5 милиони евра на Спасовски за јавна набавка на 3000 пара чизми

admin
МВР има индиции за злоупотреба на службена положба во постапки поврзани со јавна набавка на три илјади пара полициски чизми од фирмата „Пинко Кирил„ ДООЕЛ,...