vesti24.mk

Tag : Новини

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ЈуТјуб воведува новини, корисниците ќе бидат воодушевени

admin
ЈуТјуб одлучи на корисниците дополнително да им ја олесни контролата над апликацијата, без оглед каков уред користат. Новините се воведени во апликацијата за мобилен телефон,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple: Со новиот update следниот месец пристигнува важна промена

Ferad Aruc
Извршниот директор на компанијата на Apple Тим Кук изјави дека следниот update iOS11 ќе им дозволи на корисниците сами да одлучат дали системот „намерно“ да...