vesti24.mk

Tag : новогодишен ноќ

ЦРНА ХРОНИКА

Семеен масакр за новогодишната ноќ: Мирен тинејџер го убил цело свое семејство, поштедил само два члена на фамилијата

Ferad Aruc
Тинејџерот не давал отпор при апсењето, а сите кои го познавале за него немале ниеден лош збор. 16-годишниот тинејџер го убил своето семејство и семејната...
ЦРНА ХРОНИКА

Заскитани куршуми раниле луѓе и паѓале врз возила за време на новогодишната ноќ

Ferad Aruc
Две лица новогодишните празници ги поминале во болница откако за време на најлудата ноќ биле повредени од заскитан куршум. Од МВР велат дека до сега...
ТЕХНОЛОГИЈА

WhatsApp не издржа – падна на новогодишната ноќ

Ferad Aruc
Популарниот сервис за праќање пораки WhatsApp, чиј сопственик е е компанијата Facebook, во последниот ден од старата година имаше едночасовен прекин на работата. „Корисниците на...