vesti24.mk

Tag : новогодишни празници

ЗАБАВА

Чинат многу малку: Еве како да ги израдувате своите најблиски со подароци за новогодишните празници, а да не потрошите многу пари

admin
Празниците се се поблиску, а вие секако размислувате како да им купите подарок на сите ваши драги луѓе без да потрошите се што имате. Решението...
ЗАБАВА

Глетка како од бајките: Белата куќа блесна во целиот свој сјај по повод божиќните празници, на една од елките интересен детаљ со фотографии

admin
Првата дама на САД Џил Бајден откри како ја украсила Белата куќа за Божиќ и новогодишните празници. Многубројни елки се наоѓаат низ ходниците и собите...
ЗАБАВА

Што му прават празниците на нашиот мозок

admin
Истражувачите од Универзитетот во Копенхаген случајно, истражувајќи ја мигрената, забележале дека одредени центри во мозокот се активираат кога лицето гледа „празнични содржини“ како божикни фотографии....
ЗАБАВА

Каква исхрана треба да практикувате за време на новогодишните празници- држете се до овие 5 правила

admin
Празничниот период кој зафаќа добар дел од декември и јануари може во голема мера да ја наруши нормалната исхрана, со богатите и примамливи празнични трпези....