vesti24.mk

Tag : новозаболени

ВЕСТИ

ГОЛЕМ РАСТ:164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

admin
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Расте бројот на новозаболени од Ковид-19, близу 10.000 активни случаи

admin
Во скопската поликлиника „Јане Сандански“ вчера почна вакцинацијата со руските вакцини „Спутник В“. До вчера попладнето беа вакцинирани околу 120 лица. Во исто време продолжи...
ВЕСТИ

Тешко на државата каде Филипче лечи, а Стојанче брани: Денес 1.183 заразени и 25 мртви

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вкупно 934 пациенти починати од коронавирус, активни над 7.000 случаи

admin
Министерството за здравство вчера информирапше дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, а регистрирани се 247 нови случаи на ковид-19. Од нив во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Поразителни бројки: Вчера 445 новозаболени, близу 2.000 активни случаи во Скопје – починаа 9 пациенти

admin
Бројот на новозаразени од Ковид-19, продолжува да расте. Последната дневна статистика што ја објави вчера Министерството за здравство покажуват дека скоро 20 проценти од тестираните...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нови 74 случаи на коронавирус на направени само 689 тестови, вкупниот број на починати лица е 500

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8, Штип-13,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Близу 4000 активни случаи на коронавирус во Македонија, ова се градовите со најмногу заболени

admin
Нови 127 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 904 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и осум починати, а оздравени 83 пациенти....