vesti24.mk

Tag : новозаразени

ВЕСТИ

ВО ВЕЛЕС ПОЧИНАЛ 30 ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ, А ВО БИТОЛА 32 – еве колку новозаразени има во последното деноноќие

admin
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.021 тестови, а регистрирани се 1.172 нови...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бројката на хоспитализирани низ целата земја никако да се намали – ова се последните податоци за изминатите 24 часа

admin
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 722 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Коронавирусот зеде уште 26 жртви од Македонија – вкупната статистика е загрижувачка, Филипче нема соодветен одговор

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1999 тестирања, а регистрирани се 530 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-229, Куманово-37, Штип-10,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од коронавирус починаа уште 26 лица од Македонија: Со над 80.000 заразени Филипче и Заев мислат дека добро се справиле

admin
Во последните 24 часа се направени 1892 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-230, Куманово-28, Штип-7, Прилеп-21, Тетово-18, Струга-15, Велес-11, Битола-13,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Филипче вели пикот поминал, статистиката го демантира – повторно алармантни бројки на новозаразени и починати од коронавирусот

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2995 тестирања, а регистрирани се 984 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-398, Куманово-47, Дебар-11,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бројот на заразени со коронавирус во Македонија надмина 13 илјади – Еве каде имаше најмногу заболени во последните 24 часа

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1902 тестирања, а регистрирани се 108 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-45, Куманово-18, Дебар-1,...
ВЕСТИ

Најмногу од новозаразените со коронавирус се од овие два македонски градови

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-73, Куманово-10, Дебар-1,...
ВЕСТИ

Данаиловски за РТС: Прераното укинување на рестриктивните мерки доведе до зголемување на бројот на новозболени

admin
Рестриктивните мерки беа укинати доста рано и пребрзо и затоа дојде до поратс на бројот на новозаболени, вели за РТС епидемиологот Драган Данаиловски. -Рестриктивните мерки...