vesti24.mk

Tag : Новорединот принц

СВЕТ

Војвотката Кетрин го претстави пред светот новородениот принц само 8 часа по породувањето

Ferad Aruc
Војвотката Кетрин и принцот Вилијам го преставија пред светот новороденото синче. Кралскиот пар заедно со малиот принц позираше пред болницата „St. Mary“ во Лондон само...