vesti24.mk

Tag : Новороденче

ЗАБАВА

Смислата за хумор се развива во првиот месец од животот

admin
Бебињата развиваат смисла за хумор во првиот месец од животот, покажа ново истражување што опфатило околу 700 бебиња од целиот свет. Тоа беше објавено во...
ЗАБАВА

ЧУДО СЕ СЛУЧИ НА ПОРОДИЛНО ОДДЕЛЕНИЕ: Бебе ПРООДУВА само неколку минути по пораѓајот – буквално сите занемија (ВИДЕО)

admin
Не е вообичаен пример кога бебе или новороденче може да се види како ги прави првите чекори неколку минути по раѓањето. Затоа ова видео е...
ЗАБАВА

Некои бебиња родени од мајки позитивни на коронавирус, веќе имаат антитела

admin
Научници од Британија откриле дека некои бебиња кои се родени од мајки позитивни на коронавирусот веќе имале антитела на болеста. Доктор Патрик Обрајан, претседател на...
ЗАБАВА

Некои бебиња родени од мајки позитивни на коронавирус, веќе имаат антитела

admin
Научници од Британија откриле дека некои бебиња кои се родени од мајки позитивни на коронавирусот веќе имале антитела на болеста. Доктор Патрик Обрајан, претседател на...
ЗАБАВА

Родители, внимавајте: Ова се најопасните симптоми кај новороденчињата, мора да реагирате

admin
Ова се најопасните симптоми кај новороденчињата, мора да реагирате веднаш. Модри усни Ако усните на вашето бебе станат модри или јазикот почнува да помодрува тоа...
ЗАБАВА

Наставничка херој: Чува новороденче, брат на нејзин ученик- причината ќе ве остави без зборови (ФОТО)

admin
Наставничка од Стемфорд, Конектикат е прогласенa за херој, откако великодушно го зеде новородениот брат на еден од нејзините ученици на чување чија мајка се разболе...
ВЕСТИ СВЕТ

Во оваа држава штом се родиш имаш 20.000 евра на сметка

Ferad Aruc
После скоро пет години негативни каматни стапки, данските домаќинства се побогати од било кога, а ако се суди по податокот дека штедењето на граѓните во...