vesti24.mk

Tag : нокти

ЗАБАВА

Имате темни линии под ноктите? Тоа може да биде знак за овие опасни заболувања

admin
Појавата на темни линии кај ноктите може да биде симптом на постојано покачено ниво на холестерол во крвта, пишува британски „Дејли експрес“, повикувајќи се на...
ЗАБАВА

Мини водич за скратување на ноктите на кучиња: Сите сопственици треба да знаат како да одржуваат хигиена на шепите

admin
Кратењето нокти на кучиња е задолжителен дел од хигиената на шепите на нашите најдобри пријатели со четири нозе. Во овој текст, можете да прочитате на...
ЗАБАВА

Имагинативна, забавна или бунтовна: Што зборува за вас вашата омилена боја на лак?

admin
Убавите и негувани нокти се императив за секоја жена. Бојата на ноктите кај повеќето жени зависи и од сезоната, пригодата, расположението и модните трендови. Сепак,...
ЗАБАВА

ФОТО: Гинисов рекорд за најдолги вештачки нокти, овој маж подготвува многу повеќе!

admin
Жител на градот Тампа, Флорида, САД, официјално е запишан како човек со најдолгите вештачки нокти во Гинисовата книга на светски рекорди. Американецот Одилон Озар успеал...
ЗАБАВА

Ставиле долги нокти, па почнаа проблемите: Најголемите маки на девојките (ВИДЕО)

admin
Јадењето може да биде вистински предизвик, а уште поголем куцањето на телефон или тастатура. Ставањето контактни леќи е речиси невозможно, а шминкањето не може да...
ЗАБАВА

По маникирот доживеала хорор: Ќе останела без прст, а сега упатува апел до сите жени кои прават нокти (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

admin
Жена чиј идентитет не е откриен доживеала хорор откако била на маникир- малку фалело да остане без прст по правењето на нокти во некој козметички...
ЗАБАВА

Цел живот грицкала нокти: Палецот и поцрнел, а кога отишла на лекар дознала дека има опасна болест

admin
На студентка од Бризбејн лекарите мора морале да и го ампутираат палецот откако развила редок вид рак на кожата поради долготрајно грицкање на ноктите. Кортни...
Uncategorized

Народни верувања за ноктите кои претскажуваат голема несреќа и тага

admin
Ги сметаме за “бабини деветини“,народни верувања, но многумина и ден денес се придржуваат до овие „правила“ и ден денес, колку и бесмислено да звучат. Постојат...
Uncategorized

Дајте им нов и тренди изглед на вашите нокти!

admin
Секоја сезона носи нови трендови за нокти, не само за боите, туку и изработката на истите. Дизајнерите го „кажаа“ своето во однос на оваа тема,...