vesti24.mk

Tag : нолијосо сандиле

ВЕСТИ ЗАБАВА

Почина познатата јужноафриканска кралица Нолојисо Сандиле по долга борба со Ковид-19

admin
Јужноафриканската кралица Нолоjисо Сандиле почина денеска од новиот коронавирус, соопшти кралското семејство. Сестрата на актуелниот Зулу крал, Гудвил Звелитини, 56-годишната кралица Нолојисо беше регент на...