vesti24.mk

Tag : норад

ЗАБАВА

Американската Северна команда (НОРАД) го следи движењето на Дедо Мраз

admin
Северноамериканската команда за противвоздушна одбрана (НОРАД) внимателно ги следи сите знаци на можно севернокорејско лансирање ракета што официјални претставници на Пјонгјанг ја најавуваат како „божиќен...