vesti24.mk

Tag : Норвешка

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Финска, Норвешка и Исланд се најбезбедни земји во светот: Еве како е оценета Македонија

admin
Либија, Авганистан и Сомалија се најопасните земји во светот, додека Финска, Норвешка и Исланд се оценети како најбезбедни. Тоа го покажуваат податоците на безбедносните експерти...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Работа во Германија, Шведска и Норвешка со македонски пасош!

Ferad Aruc
Сега и без бугарски пасош лесно може да најдете работа во  Германија, Шведска и Норвешка. Доколку го посетите сајтот, ec.europa.eu/eures, можете да најдете вработување на еден од...
ВЕСТИ СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЧУДОТО ОД АВТОПАТ КОЕ ГО ГРАДАТ НОРВЕЖАНИТЕ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Западниот норвешки брег одзема здив. Прекрасни глечери, а некои фјордови се простираат на должина од 200 километри. Моменталната ситуација е таква што ако сакате да...
ВЕСТИ СВЕТ

Норвешки министер поднесе оставка поради носење службен телефон на одмор

Ferad Aruc
Норвешкиот министер Пер Сандберг поднесе оставка бидејќи со себе го понел службениот телефон додека бил на одмор во Иран, со што нарушил безбедносен протокол. Премиерката...
ЗАБАВА

Ова е љубовницата на Дејвид Бекам, поради која Викторија Бекам сакаше да се разведе од него

Ferad Aruc
Оваа жена беше актуелна во јавноста поради скандалот поради кој Викторија Бекам за малку ќе го напуштеше својот сопруг Дејвид. Таа сега води сосема поинаков...
СВЕТ

90 000 работници за работа во Норвешка: Работите по 8 часа на ден, а платата ќе ви биде 7 000 евра Веста за кратко време се прошири низ целиот свет и луѓето беа воодушевени!

Ferad Aruc
За многумина Норвешка е една од најубавите и најпосакуваните држави за живот. Норвешка пред неколку дена откри дека и се потребни 90.000 работници. Освен тоа,...
ЗАБАВА

Скандал во Норвешка: Овие фотографии на Нора Морк ги споделувале норвешките ракометари (галерија)

Ferad Aruc
Норвешка ракометарка Нора Морк ги обвини машките ракометари на Норвешка дека гледале и споделувале нејзини голи фотографии. Ова предизвика голем скандал во Норвешка. Сандер Сагосен...
СВЕТ

Норвежаните не сакаат во Америка: “Некогашната “пос*ана држава” денес е богата земја со среќни луѓе”

Ferad Aruc
“Американскиот претседател Доналд Трамп не ги сака многу доселениците, посебно не оние кои доаѓаат од “пос*ани држави”. Смета дека сите луѓе од Хаити имаат сида,...