vesti24.mk

Tag : Нотр Дам

ЗАБАВА

За реновирање на катедралата Нотр Дам во Париз ќе бидат одбрани 1.000 дабови

admin
Шумарите од цела Франција се организираа да даруваат 1.000 дабови за обновата на катедралата Нотр Дам во Париз, којашто беше значително оштетена во пожарот на...
ВЕСТИ

Владата на Македонија одлучи- ќе ја прашаме Франција дали и треба помош по опожарената катедрала Нотр Дам

admin
Владата го задолжи Министерството за надворешни работи да стапи во контакт со француското Министерство за надворешни работи за координација во врска со помошта на меѓународната...
ЗАБАВА

Сите ги знаеме овие брендови, но не и него: Кој е Франсоа Пино- човекот кој без мака даде 100 милиони евра за обнова на Нотр Дам (ФОТО)

admin
По страшниот пожар што ја пеплоса француската катедрала Нотр Дам сместена во Париз сопругот на актерката Селма Хаек вети дека ќе донира 100 милиони евра...