vesti24.mk

Tag : Нуклеарната војна

ВЕСТИ СВЕТ

„Нуклеарната војна може да започне во секој момент“

admin
Северна Кореја им порача на ОН дека никогаш нема да преговара за својата нуклеарна програма доколку САД не ја сменат својата „непријателска политика“. Пјонгјанг предупреди...