vesti24.mk

Tag : нуклеарна катастрофа

ЗАБАВА

ВИДЕО: Дрон влезе во Чернобил, погледнете како изгледа реакторот 5

admin
Едно од најопасните и најнепристапни места, нуклеарната централа во Чернобил, е истражувано од дронот „Елиос 2“. „Елиос 2“ за првпат по нуклеарна несреќа во април...