vesti24.mk

Tag : НУК

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

НУК: Нов хаос – Угостителите наместо една, добија три стапки на ДДВ

admin
Новата година само што започна, а угоститетлите се соочуваат и со нови проблеми. Независната угостителска комора денеска соопштува дека наместо од 1 јануари угостителите да...