vesti24.mk

Tag : нулта негатив

ЗАБАВА

Откриено која крвна група е поотпорна од другите во однос на коронавирусот

admin
Лицата кои имаат крвна група нулта негатив (0-) имаат 12 отсто помали шанси да се заразат со коронавирус во однос на сите останати крвни групи,...