vesti24.mk

Tag : Нусрет Гокче

ВЕСТИ СВЕТ

Додека народот му гладува, Мадуро се гости во луксузен ресторан

Ferad Aruc
Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, предизвикал бес кај својот народ поради снимките кои биле објавени на Инстаграм. Имено, додека Венецуелците гладуваат, Мадуро бил снимен како...